WĘDKARSKI KLUB SPORTOWY „WODNIK” / historia i stan aktualny/

WĘDKARSKI KLUB SPORTOWY „WODNIK” / historia i stan aktualny/

  

Wędkarski Klub Sportowy „Wodnik” powołany został Uchwałą Prezydium Zarządu Okręgu Włocławskiego PZW z dnia 20.12.1995 r. Pomysłodawcami inicjatywy byli Koledzy wywodzący się z Koła PZW „Policja” Włocławek i oni też do chwili obecnej stanowią trzon realizacyjny przedsięwzięcia.


Głównym przesłaniem grupy założycielskiej Klubu było propagowanie sportu wędkarskiego na poziomie kwalifikowanym. Cel ten był realizowany poprzez skupienie najlepszych wędkarzy z różnych kół okręgu w jednej strukturze związkowej. Rozwijanie współzawodnictwa sportowego poprzez organizowanie zawodów wędkarskich, wymianę poglądów i ciągłe doskonalenie umiejętności miało decydujący wpływ na potwierdzenie w praktyce zasadności powołania Klubu.


WKS „Wodnik” miał zawsze charakter otwarty. W jego skład wchodzili wędkarze z Ciechocinka, Aleksandrowa Kujawskiego, Włocławka, a po utworzeniu Okręgu Płocko – Włocławskiego PZW, zasilili go Koledzy z Płocka i Kutna.


Wraz z wzrostem zainteresowania uprawianiem sportu wędkarskiego na poziomie kwalifikowanym znacząco powiększyło się grono Kolegów zainteresowanych tą formą aktywności sportowej. Powstały nowe kluby w Płocku, Lipnie i Kutnie.


Aktualnie Klub skupia w swoich szeregach około 20 wędkarzy, którzy w zależności od czasu, możliwości finansowych i organizacyjnych w dalszym ciągu realizują swoje zainteresowania, zgodnie z postanowieniami regulaminu organizacyjnego Klubu. Podstawowymi formami pracy pozostają zawody wędkarskie mające charakter mistrzowski i towarzyski w tym także o zasięgu międzyklubowym.

 

Wasze komentarze (0)